Zábradlí

 

Pro balkony a lodžie bytových domů nabízíme širokou škálu variant zábradlí. Nabízíme jak nová zábradlí, tak výměnu stávajícího zábradlí za nové ve stejném provedení. Dodáváme i atypická zábradlí dle návrhu architekta. Ocelová zábradlí nabízíme s kvalitní povrchovou úpravou  a s různými materiálovými výplněmi.

Veškerá zábradlí musí splňovat požadavky normy ČSN ČSN 74 3305 Ochranná zábradlí. Norma stanoví technické požadavky na zřizování ochranných zábradlí, jejich výšku, provedení a vybavení (členění výplně, zarážka, madlo). V přílohách uvádí pravidla pro měření volného prostoru (za okrajem pochůzné plochy) a pro provádění rázové zkoušky zábradlí včetně výplně.

 

177_520   179_520

181_520   182_520

 

VÝPLŇ ZÁBRADLÍ

 

Na výplň zábradlí se nejčastěji používají následující materiály:

 

  • Trapézový plech - Povrch je lesklý, oboustranně žárově pozinkovaný plech, na pohledové straně s lakem na polyesterové bázi o tloušťce 25 μm, na rubové straně pak s šedým ochranným lakem 7 μ. Povrch je vysoce kvalitní, s vyšší odolností proti korozi, zlepšenou barevnou stálostí a vynikající ohebností. Životnost plechu je minimálně 40 let.

trapez_525 

 

  • Neobond - NEOBOND exteriér je složen z termoplastického sendvičového jádra, pokrytého z obou stran dvěma hliníkovými plechy o tloušťce 0,5 mm. Vnější krycí lak KYNAR 500 PVDF lak zajišťuje pro NEOBOND jednu z nejodolnějších chemických povrchových úprav.

neobond1_267     neobond2_286

 

 

  • Bezpečnostní sklo vrstvené – bezpečnostní sklo vrstvené je vynikajícím konstrukčním prvkem pro bezpečnostní zasklívání. Vrstvené sklo se vyrábí plošným spojením dvou či více vrstev čirého, barevného nebo reflexního skla float, s jednou či více vrstvami polyvinylbutyralové fólie čiré, barevné, transparentní nebo neprůhledné. Ta se vyznačuje zvlášť vysokou pevností, adhezí a elasticitou. Dojde-li k rozbití skla, ulpí střepy na fólii, čímž se sníží nebo úplně vyloučí zranění osob. Velkou výhodou skla je nejen výborný tok světla, ale především jeho schopnost převzít na sebe jemný nádech odstínu barvy fasády. Tyto vlastnosti jsou nejvíce viditelné v mléčném provedení. Dále se sklo vyrábí v provedení čirém a bronzovém.

 

bezsklo1_286   bezsklo2_286

 

 

  • Tahokov – je materiál s výřezy po celé své ploše na tabuli či svitku plechu. Existuje minimálně 5 druhů prořezu tzv. „oka“, které vzniká natahováním materiálu. Oka vytvářejí svůj jedinečný vzhled a tvar, aniž by docházelo ke ztrátě pevnosti. Oka tak nevznikají splétáním či svařováním, jak se na první pohled může zdát.

 

tahokov_525_01

 

  • Děrovaný plech - existuje několik typů děrování: kruhové, čtvercové, oválné, ozdobné, prohloubené a speciální.

d283rplech_525