Novinky

Stavebnictví poroste i v roce 2017

10.01.2017

Dařit se má stavařům i v roce 2017

Stavebnictví se podle výsledků nejnovější Kvartální analýzy českého stavebnictví bude dařit i v roce 2017. Objem produkce vzroste o další 3,0 procenta, shodují se na tom firmy bez rozdílu velikosti. Ředitelé pozemních společností hovoří o růstu o 3,7 procent, zatímco inženýrské firmy očekávají i vzhledem k vývoji státních investic jen mírný růst o 1,2 procenta.

„Stavebnictví se zvedá. Na druhou stranu zatím nemáme jistotu, že se jedná o dlouhodobý trend, který by celému oboru umožnil plánovat v delším horizontu, než je několik nejbližších měsíců,“ konstatuje Karel Branda, ředitel společnosti Trigema Building. „Vzhledem k vytíženosti projekčních kapacit na našem trhu se dá očekávat i růst produkce na trhu stavebních společností,“ dodává Lukáš Hruboň, obchodní ředitel společnosti VALBEK.

„V příštích dvou letech očekáváme pokles zakázek vypsaných na úrovni krajů a měst. Pokles způsobený dočerpáním prostředků z EU fondů programu 2010–2014 by měl být vyvážen nárůstem soukromých investic v průmyslu a logistice. U bytové výstavby neočekáváme výrazné změny,“ predikuje další vývoj ve stavebním sektoru Peter Dajko, generální ředitel společnosti CEMEX.

 

14. 12. 2015Zdroj: BusinessInfo.cz
celý článek

« zpět